Episodin i shémtuar në ndeshjen Katrioti-Apolonia! Çela gòdet me grùsht Sotën (VIDEO)

Episodi i minutës së 30-të kërkonte më tépër vëmendje dhe intérpretim nga ana e gjyqtarisë së ndeshjes Kastrioti- Apolonia.

Kapiteni i Kastriotit, Emiljano Çela, godíti me grùsht në gjoks mbrojtësin e Apolonisë, Eljon Sota, por kryesori Juxhin Xhaja ka vijuar lojën.Live Kastrioti- Apolonia .... – Sporti im

Gjesti i kapitenit krutan meritonte të ndéshkohej me karton të kuq dhe fati i ndeshjes mùnd të merrte tjetër rrjedhë.

Gjithsesi, përtej zemërgjerësisë së gjyqtarit Xhaja, duhet evidentuar edhe qëndrimi “Fair Play” i futbollistit fierak, i cili nuk ka reàguar me të njëjtën “monedhë”, duke shmàngur precipitimin e situatës.

Sota është treguar profesionist i vërtetë në një situatë të tillë. Për më tepër shikoni pamjet e mëposhtme: