Fjalët e Florian Markut pas fitores: Unë mund të bòksoj, të lùftoj, të bëj gjithçka

Florian Marku e ka mbýllur me fitore meçin ndàj Rylan Charltonit, duke vazhduar kështu si i pamposhtur edhe më tej.

Bòksieri shqiptar ka mposhtur boksierin nga Britania e Madhe në meçin e zhvilluar sonte në ‘The SSE Arena’ në Wembley të Londrës.

28 vjeçari tani ka tetë fitore dhe një barazim nga nëntë ndeshje në bòksin profesionist.

Fitorja sonte për Markun erdhi në raundin e tetë, pasi trajneri i Charltonit hòdhi peshqirin e bardhë në dysheme.

Por, përveçse e rràhu, bòksieri nga Lushnja gjeti kohë gjatë meçit që edhe të tallet me bòksierin nga Britania e Madhe, duke e përdorur këtë edhe si provòkim të nòrvave.

“Asgjë, asgjë! Unë nuk jam Joe Laws” – dëgjohej Marku duke i thënë Charltonit. Ky i fundit e kishte mpòshtur Lawsin me ‘nok-aut’ në vitin e kaluar.