Formacioni i kombëtares për ndeshjen ndaj Andorrës, Edi Reja ka shansin të zgjedhë 11 më të mirët

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka zbuluar listën e me lojtarët e grumbulluar, për 3 ndeshjet e këtij muaji. Kombëtarja përballet me Andorrën më 25 mars, ndërsa më pas përballemi me Anglinë më 28 mars në “Air Albania” dhe më 31 mars luajmë në transfertë me San Marinon.

Reja rikthen në Kombëtare, mbrojtësin Arlind Ajeti, pas një mungese të gjatë. Gjithashtu nuk mungojnë as risitë, ku për herë të parë grumbullohen, Nedim Bajrami dhe Mario Mitaj. Për ndeshjet e këtij muaji është grumbulluar edhe Florian Kamberi, i cili ende nuk ka bërë debutimin me Shqipërinë.

Nuk mungojnë as afrimet nga Superiorja, teksa është lënë jashtë portieri i Partizanit, Alban Hoxha, teksa është afruar mbrojtësi i Tiranës, Erjon Hoxhallari. Sakaq, ne rrjet po qarkullon formacioni ideal me futbollistet me ne forme te kuqezinjte momentalisht,

Ja si duket formacioni: