Goditja e parë e merkatos, Vllaznia pranë akordit me lojtarin që shkëlqeu te Partizani

Vllaznia duket gjithnjë e më afër Esin Hakajt, mbrojtësit të majtë të skuadrës së Partizanit që po sikat në elitë dhe që e ka nisur nga Shkodra, por ka luajtur edhe me Teutën më pare po nw Superiore.

Bashkë me brazilianin e dalluar, Da Silva, pritet që të jenë dyshja e “fashës” së majtë në Shkodër, në sezonin 2021-2022. Për Hakajn është folur edhe për transferime jashtë vendit, ndërsa Partizani synon ta ketë në gjirin e vet shkodranin që e njeh mirë ambientin e kuq dhe tashmë është në kulmin e karrierës…