Jo vetëm Strakosha, këta janë yjet e futbollit që pritet t’i bashkohen Njukasëllit

Newcastle synon të kthehet në një superfuqi në futbollin anglez dhe atë europin. Sheikët e rinj që kanë marrë në pronësi klubin nuk do të kursehen për të shpenzuar në merkato, e madje që në atë të janarit.

Tomas Strakosha është portieri i piketuar nga bardhezinjtë dhe nëse ky transferim ndodh atë herë ai do të ketë mundësinë të ndajë fushën dhe dhomën e zhveshjes me lojtarë të mëdhenj të arenës europian.

“Marca” dhe “Transfermarkt” kanë përpiluar një listë me futbollistët që Newcastle mund të sjellë në skuadrën e vetë. I pari në listë është Toni Kroos, mesfushori i Realit që për vite me radhë ka ngritur në duart e tij trofetë më të rëndësishëm.

Ndërkohë emra të tjerë jana ata të Niklas Sule, Donny van de Beek, Jesse Lingard dhe Tyrone Mings. Te gjithe keta futbolliste bashke me Thomas Strakoshen pritet te bashkohen me ekpin anglez sezonin tjeter.