Mbappe kopjon Armando Brojën te festimi i golit

Mbappe shënoi golin e dytë për PSG-në, duke mposhtur 2-1 Angersin. Francezi shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, i ndihmuar dhe nga teknologjia VAR, e cila ishte e domosdoshme në përcaktimin e 11-metërshit. Ndryshe nga herët e tjera, Mbappe nuk ka festuar në mënyrë të zakonshme, me duart e kryqëzuara, por gjysëm i shtrirë dhe me një buzëqeshje në fytyrë.

Festimit të tij iu bashkua dhe miku i tij më i mirë, Hakimi. Një gjest ky që dikur është bërë edhe nga sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Armando Broja, në periudhën kur mbante veshur fanellën e Vitesse. Më parë një festim të tillë e ka bërë edhe Laudrup.