MOVIOLA| Vllaznia-Tirana/ Ja gabimet e arbitrit (VIDEO)

Laver Alla dhe ndihmësit e tij, Denis Rexha e Edlir Malo, kanë zhvilluar një ndeshje të mirë në Shkodër.

Në morinë e lojës, mùngon vétëm një pozicion jashtë loje në favor të Vllaznisë, ndërsa penalltia e akòrduar në favor të shkodranëve është e rregullt.

MINUTA E 3-të: Hoxhaj fùtet nga e djathta, pason për te Da Silva që péngohet në hyrje të zonës nga Çelhaka dhe gjyqtari akordon një 11-metërsh.May be an image of grass and stadium

Pamjet filmike tregojnë se penalltia është e saktë dhe e rregullt.

MINUTA E 80-të: Gafë e anësorit të dytë, Malo. Gurishta në pozicion të rregullt, por jep jashtë loje një aksion premtues për Vllazninë. Gabim i vërtetuar nga pamjet filmike.