Perlë e vërtetë, goli i Myrto Uzunit ndaj Sëlltikut është për t’u duartrokitur

Ferencvarosh ka humbur me shifrat 2-3 kundër Celtic-ut. Skocezët tundin rrjetën që në minutën e 3-të të takimit, por nuk do të vononte shumë për të ardhur baraspesha. Gjithsesi Celtic merr frenat e lojës në dorë dhe e kthen rezultatin në favorin e vetë në minutën e 23, ndërsa në minutën e 60 shënon edhe golin e qetësisë.

Kampionët e Hungarisë përgjigjen në momentin kur përballja po i afrohej fundit. Ishte pikërisht Myrto Uzuni ai që i dërgon shifrat në 2-3, por pa arritur të ndryshojë fatin e takimit. Sulmuesi shqiptar bën një mrekulli nga distanca, të cilën tifozët e presin me padurim ta shohin te Kombëtarja kuqezi. Një supergol ky, që ndoshta me shumë mundësi do të rrëmbete edhe duartrokitjet e një tifozi të veçantë të Celtic-ut, Ilir Metës.

VIDEO: https://tiger.cdnja.co/v/ga/GAQye.mp4