Plàs shàrri në fund të takimit Tirana-Teuta, ja protagonistët

Një incident ka ndodhur pas përfundimit të takimit mes Tiranës dhe Teutës që u mbyll në shifrat 0-1. Teksa në futbollin e luajtur kishte shumë “fair-play” dhe aksione të bukura mes ekipeve, përplàsja ndodhi në fundin e ndeshjes.

Sipas raportimit të Sokol Xhihanit për “Supersport”, familjarët e portierit të Teutës, Stivi Frashërit, janë përplàsur me disa njerëz që ndodheshin në krahun e bardhebluve.https://www.photojoiner.net/image/7NtknuOx

Megjithëse këta të fundit nuk janë zbùluar ende saktësisht, arsyeja lídhet më tepër me shàrjet e zakonshme që dëgjojmë në stadiume mbi lojtarë të caktuar.

Kjo mùnd të ketë nxítur edhe më tepër reàgimin e familjarëve të Frashërit që i janë kundérpërgjigjur duke bërë që situata të degràdojë më tepër.https://www.photojoiner.net/image/bGsRM1bK

I térbuar është shfaqur edhe drejtori i Tiranës, Tefik Osmani, teksa ishte Sulejman Starova ai që përpíqej të qetësonte korçarin e klubit bardheblu.

Kujtojmë se në të kaluarën Frashëri ka qenë gjithashtu pjesë e Tiranës.