Tifozët shqiptarë nuk kishin faj, ja si provokoheshin sistematikisht nga Shezni

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Polonisë do të kujtohet për fat të keq edhe për sjelljet e tifozëve shqiptarë të cilët hodhën sende në fushë ndaj polakëve. Por disa prej tyre ishin edhe reagime ndaj provokimeve të futbollistëve polakë. Një prej tyre ishte edhe portieri i Juventusit, Vojçieç Shezni, i cili në mbyllje të duelit kërkoi me çdo kusht reagimin e tifozëve.

Pas vërshëllimës përfundimtare, Shezni u kthye të festonte nga tifozët shqiptarë pas portës, duke sjellë reagimin e tyre, pasi gjuajtën menjëherë me shishe dhe çakmakë, Portieri nuk u ndal aty, por shkoi e mori një nga shishet e hedhura dhe filloi ta pinte, duke tërbuar edhe më shumë tifozët që nuk reshën breshërinë ndaj tij, teksa po largohej të dilte jashtë fushës së lojës.