Trajneri i Bolivarit i lë Sadikut të gjuajë penalltinë, por s’do e besoni çka bërë shqiptari

Mallkimi ka prekur Armando Sadikun dhe duket se do të jetë e vështirë për sulmuesin shqiptar që të fitojë besimin te vetja për t’u rikthyer si dikur. Goli i tij i fundit daton që në kohën kur ishte te Malaga, ndërsa me Erzurumsporin dhe Bolivarin nuk e ka shënuar ende një gol në ndeshje zyrtare.

Trajneri i ka besuar sërish nga minuta e parë në përballjen që po zhvillohet aktualisht kundër Ëilsterman. Në minutën e 4 do të fitohej penalltia nga Bolivari dhe trajneri për të rikthyer gjendjen e duhur psikologjike te sulmuesi i ka lënë ekzekutimin e 11-metërshit.

Por edhe prej andej Sadiku nuk arriti që të realizonte. Me pasigurinë e madhe që kishte në vete sulmuesi zgjodhi që ta godas topin në mesin e portës, me portierin që lexoi gjithçka.